Wpływ wody na zdrowie i urodę

Prawidłowe nawilżenie skóry jest niezbędne dla młodego i zdrowego wyglądu. Proces utraty wody wraz z upływem wieku nasila się, skóra traci elastyczność i pojawiają się zmarszczki. Woda to niezbędny składnik do funkcjonowania naszego organizmu,  opóźnia starzenie, leczy i dodaje urody, pomimo tego, że wydaje się nam być jałowa, dodaje człowiekowi energii. Daje wiele więcej korzyści, niż wysokokaloryczne napoje, a w procesie odchudzania jest głównym składnikiem, ponieważ syci, ale nie tuczy, tak jak to bywa w przypadku innych napoi słodzonych i gazowanych.

Często kiedy nie chce nam się pić, uważamy, że nie musimy. Sęk w tym, że cały czas powinniśmy pić tyle wody ile tracimy. A średnio jest to około 8 szklanek dziennie.           

 Z efektów braku wody, które są najbardziej widoczne to przesuszenia skóry czy przemęczenie. Kiedy skóra jest sucha, jest również bardziej skłonna do podrażnień. A to ma liczne konsekwencje w jej wyglądzie. Regularne spożywanie odpowiedniej ilości wody pomoże w usuwaniu toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii ponadto nawilży skórę, nadając jej młody wygląd.

Miękka, gładka skóra jest optymalnie uwodniona, gdy zawiera od 20% do 30% wody. Natomiast objawy suchości skóry występują, gdy zawartość wody wynosi  poniżej 20%. W licznych badaniach klinicznych wykazano upiększające działanie wody. Spożywanie w ciągu dnia 1 litra wody  przez okres 42 dni zwiększa nawilżenie skóry  o 14%. Taki sam wynik uzyskano po stosowaniu zewnętrznym kosmetyków. Aby odpowiednio dbać o wygląd skóry, nie wystarczy tylko miejscowo stosować kosmetyki w postaci kremów nawilżających, które wspomagają przywrócenie właściwego nawilżenia suchej skóry, ale nie dostarczają wody komórkom.

Podsumowując aby  skóra wyglądała dobrze i zdrowo, musi być porządnie nawilżona, wtedy jest bardziej elastyczna, ma więcej energii i jest silniejsza. Wówczas nie straszne jej podrażnienia i napięcia, które powodują jej uszkodzenie i osłabiają ją, dlatego codziennością powinno być picie wody, przez osoby, które chcą dbać o swój wygląd, ale również tych, którzy chcą prowadzić zdrowy styl życia i czuć się lepiej.